İpek Solar, Türkiye’yi ve güneş enerjisi sektörünü vakum tüp teknolojisi ile tanıştıran ilk olan KUZEYMAK firmasının yetkili bayisidir.

1999 yılında İstanbulda kurulmuş olup, kurulduğu günden bugüne İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de 200’e yakın gübner enerji sistemi kurmuş olup, 7/24 çalışan personelimiz ile hizmet vermektedir. Konusunda uzmanlaşmış kadrosu ile sektördeki varlığını her geçen gün daha da güçlendirmektedir.

Vakum tüplü güneş enerjisi ile su ısıtma sistemlerinden oluşan ürün grubunu zenginleştirmek amacı ile, son yıllarda ürün yelpazesine kattığı panel radyatör, havlupan, boyler, ekoboyler ve kazan ile sektördeki payını artırmıştır.

İpek Solar, ısıtma sektöründe özellikle istanbulda ilk akla gelen firma olmak misyonu ile çalışmalarını sürdürmekte; dört mevsim ideal iklimi var ederek insanlığa konfor sunmayı vaat etmektedir.Bu misyon çerçevesinde, geniş ürün yelpazesi ile son yıllarda yurtdışında da faaliyet gösteren İpek Solar, bu pazarda da kalıcı ve sağlam bir yer edinmeyi amaçlamaktadır.