Basınçlı güneş enerji sistemleri profesyonel montaj çalışmalarımızla sizlere sunuluyor. Basınçlı güneş enerjisi sistemi hakkında kısa bir açıklamada bulunmak istiyoruz.

Basınçlı güneş enerjisi sistemleri tek depolu sistemden oluşmaktadır. Kapalı devre (antifrizli) olarak şehirlerdeki şebeke suyu basıncıyla çalışarak işlem yapmaktadır. Sıcak su kullanımı soğuk su kullanımı gibi basınçlı şekilde aktığından, sıcak suyu ılık hale getirmek hiçte sorun oluşturmaz.
 Doğal  sirkülasyonla çalıştıkları için boylerin kazan dairesi, kiremit altına konulduğu yerlerdeki gibi durumlarda  cebri sirkülasyonla (sirkülasyon pompası) çalışabilmektedir.Bu sistemlerin daha güzel ve daha verimli çalışabilmesi için yüksek yerlere kurulmasınada gerek yoktur. Zeminlere ve bahçeye kurulması durumlarında  bile şehir şebeke suyunun sağlamış olduğu basınçla çalışabildiği için bu tür sistemler basınç sorunu oluşturmaz.
Basınçlı güneş enerjisi sistemleri özellikle yazlık evlerde, tek katlı yaşam alanlarında, 2 veya 3 katlı yaşam alanları gibi en üst katlarında banyo olan binalarda özellikle tavsiye edilmektedir. Bu sistemlerde şebeke suyu kesildiğinde su alamazsınız.

“Basınçlı Güneş Enerji Sistemleri”3 Yorum Bulunuyor

  1. Güneş enerjileri kullanan insanlar bir daha su ısıtma için elektiriğe ihtiyacı oluyormu.Birde kış aylarındada güneş su ısıtma sistemi verimi nasıl sağlanıyor. .

    1. Sayın yetkili gün ısı fiyatları konusunda 7 kişilik bir aileye istanbulda nasıl bir ürün önerebilirsiniz.İstanbulda güneş enerjisi sistemi kullanmak idealmidir.Güneş enerjileri konusunda bilgi bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir